© 2018 şi.net Tüm Hakları Saklıdır
Paylaş
Editör Birleştiren Yazan Derleyen Gönderen Kişinin Profili

Kılıç Çiçeği ; Doğal oksijen makinesi görevini gören essiz bitkilerden bir tanesi. Bitki gün boyu depoladığı karbondioksidi gecede oksijene çevirebilen bitkilerden. Uzmanlara göre maksimum verimi alabilmek için odada kişi başına bir kaç tane olması gerekiyor. Kılıç çiçeği ayrıca ev ortamında havada meydana gelen Formaldehit'i de ortadan kaldırıyor.
Kurdele Çiçeği ; Nasa onaylı kurdele çiçeği, uzmanlara göre hava temizlemede bir numara. Nasa testleri,  kurdele çiçeğinin havadaki hastalıklara yol açan Formaldehit'lerin %90'ını temizlediğini ortaya koydu. Bu zaralı bileşenin zararlı ev eşyalarında olduğunu biliyoruz, buda bu çiçeği beslemenin önemini ortaya koyuyor. Havayı temizlemesinin yanı sıra, havadaki dumanı ve kokuları da yok ederek, odadaki oksijen seviyesininin korunmasını sağlıyor ve   iyi uyku uyumamıza yardımcı oluyor.

Formaldehit ; En sık iç mekan havasında raslanan bir toksin. Perde, sigara dumanı, mobilya, yapıştırıcı maddeler, tavan kaplamaları, kumaşlar, halılar, kağıt mendil, vernikli yüzeyler, tablolar, döşeme gibi yerlerde bulunur.